kosmetologia dla twojej pięknej skóry

Prelekcja o pielęgnacji i makijażu skóry w przypadku trądziku.

Prelekcja o pielęgnacji i makijażu skóry w przypadku trądziku.

Z okazji Mikołajek miałam przyjemność prowadzić prelekcje o pielęgnacji skóry trądzikowej w Szkole podstawowej nr. 3 w Mysłowicach. Moimi słuchaczkami były młode dziewczyny, które już teraz potrzebują pomocy i dobrych wskazówek jak dbać o skórę twarzy.

W pierwszej części opowiedziała o samym trądziku dr Antonina Jurewicz.

A w drugiej części przedstawiałam zasady pielęgnacji, odpowiednie kroki, wymieniłam parę najważniejszych składników aktywnych preparatów, a także najważniejsze wskazówki odnośnie prawidłowego makijażu skóry twarzy, ale takiego, który nie obciąży skóry w przypadku trądziku.

Na pożegnanie każda z uczestniczek zajęć otrzymała prezenty od firm: Ducray i Avene. Z tego miejsca serdecznie chciałam podziękować przedstawicielkom firm za pomoc i udostępnienie produktów.

Czułam się tam niezwykle komfortowo, dodatkowo widziałam pełne zaangażowanie dziewczynek. Na koniec wiele z nich miało jeszcze masę pytań. Wskazuje to na fakt, iż w kwestii trądziku, pielęgnacji i makijażu jest jeszcze wiele pytań i niesprecyzowanej wiedzy, dlatego też przedstawię Wam przygotowane na tą okazję broszurę, która w krótkiej formie zbiera najistotniejsze hasła, które w najbliższym czasie będę dla Was rozwijać.

Szkoda, że miałam tylko jedną godzinę lekcyjną, naprawdę w 45 minut nie da się wszystkiego opowiedzieć. Nie tylko młode osoby, ale i dorosłe pacjentki w Klinice borykają się z tym problemem, a ja robię wszystko, by Każda z Was mogła cieszyć się zdrową i piękną skórą.

A może Ty masz problemy ze skórą trądzikową lub ktoś z Twoich bliskich,

nie wiesz jak ją pielęgnować,

jakich kosmetyków użyć?

Pytaj,

a ja chętnie odpowiem,

każde z pytań pomoże mi w przygotowaniu kolejnych postów dla Ciebie.

 

Z tego miejsca pragnę życzyć Ci pięknych, szczęśliwych i zdrowych

Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie Najbliższych, by spełniały się Wasze sny.

 

Pozdrawiam serdecznie5 thoughts on “Prelekcja o pielęgnacji i makijażu skóry w przypadku trądziku.”

  • Jak mam być szczera, to na moje problemy ze skórą to przede wszystkim zadziałały tabletki antykoncepcyjne – hormony. A tak, to nic, kompletnie nic nie pomagało. Żadna dieta, żadne korekt. Teraz Nivea wystarcza 🙂 ale wiadomo, każdy zmaga się z innym rodzajem, mojej koleżance pomogło odstawić nabiał.

  • Jak ja dobrze znam problem trądziku. Choć mam 32 lata to od 8 lat jest częścią mnie. Niestety nie chce odejść choć robiłam już chyba wszystko.

  • Pozbycie się tradziku młodzieńczego jest o wiele prostsze niż tego doroslych. Sama się z nim borykałam długi czas nie pomogli specjaliści, diety i maści. Po 2 latach sama doszłam do tego co pomoże w konkretnie moim przypadku. Dzisiaj na szczęście cieszę się już gładka skora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *