kosmetologia dla twojej pięknej skóry

Fundament Pięknej skóry – Pielęgnacja domowa

Fundament Pięknej skóry – Pielęgnacja domowa

Pielęgnacja domowo – myślę, że dla wszystkich jest to temat znany, natomiast dla jednych mniej dla innych bardziej.

Niektóre z Pań pielęgnują skórę twarzy myjąc twarz mydłem i używając popularny niebieski krem nivea. Inne zaś stosują drogie kosmetyki i z reguły w tych przypadkach pielęgnacja jest rozbudowana i złożona z preparatu oczyszczającego (mleczko, płyn micelarny), toniku, serum, kremu, od czasu do czasu peelingu i maski.

Jeszcze większe zamieszanie i ogrom pytań pojawił się od czasu publikacji wielu artykułów i książek na temat pielęgnacji azjatyckiej.

Osobiście uważam, że pielęgnacja azjatycka jest dobrą pielęgnacją, natomiast trzeba ją przełożyć na nasze polskie realia.

Na początek chcę jednak opisać podstawowe kroki pielęgnacyjne dla Każdej z Was!

Jest to dla mnie niezmiernie istotne, aby każda z Was

traktowała swoją skórę jak Skarb

a swoje ciało jak Świątynię,

a codzienna pielęgnacja stała się Rytuałem czymś wyjątkowym.

I nie mówię tutaj o długim czasie spędzonym przed lustrem (chyba, że Któraś z Was to lubi i ma tyle czasu). Jeśli nauczymy się podstaw pielęgnacji to później każdy kolejny krok będzie łatwiejszy.

 Pielęgnacja domowa? Z początku wydaje się to dziecinnie proste, ale na przestrzeni 9 lat pracy spotkałam się z wieloma Paniami, które z początku trzymały się określonych wskazówek, a potem z niewiadomych i niewyjaśnionych przyczyn odpuszczały i wracały do dawnych nawyków, albo które nie zmieniły ani jednej rzeczy na lepsze w swojej pielęgnacji, bądź takie które postępowały zgodnie z podanymi wytycznymi – i tych pan było niewiele, ale to one właśnie widziały poprawę wyglądu i struktury skóry, czuły że skóra jest miękka i gładka.

Wspominam o tym, aby uświadomić Wam, jak codzienne kroki są ważne, abyśmy mogły cieszyć się jak najdłużej zdrowa i piękną skórą.

Dlatego tez na początku Naszej współpracy rozpisuje podstawowa lub czasem minimalna ilości produktów, aby skórę przyzwyczaić do nowych kosmetyków i Nas samych do nowej pielęgnacji i schematu postępowania.

Do najważniejszych kroków wykonywanych rano należą:

1. Demakijaż = Oczyszczenie skóry

2. Tonizacja

3. Antyoksydacja

4. Nawilżenie

5. Ochrona UVA/UVB !!!

6. I na końcu dopiero makijaż – jeśli się malujesz

Natomiast wieczorna pielęgnacja to:

1. Demakijaż = Oczyszczenie skóry

2. Tonizacja

3. Antyoksydacja

4. Regeneracja skóry  = intensywnie działające kosmetyki.

Schemat działania jak schemat działania – myślę, że wiele z Was podobny już widziała. Ale bez podania odpowiednich kosmetyków, jest to tylko suchy opis.

Myślę, że tak opisane kroki pozwolą Każdej z Was utrwalić sobie pewne sprawy, bądź przypomnieć sobie to o czym rozmawiałyśmy w gabinecie podczas zabiegu.

Każdy z kroków i kosmetyki do niego rekomendowane będę w kolejnych postach opisywać.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *